Limena – (Kobieta z Limy) - demo w wykonaniu Carmen Azuar i Tomasza Kaszubowskiego
Limena


Son de la loma - (Pochodzą ze Wzgórz)- demo w wykonaniu Carmen Azuar i Tomasza Kaszubowskiego
Son de la loma


Teledysk - duet gitarowy Tomasz Kaszubowski, Pawe³ Nawara
Teledysk


Konert - Tomasz Kaszubowski i Pawe³ Nawara Duet Gitarowy
Koncert


Tomasz Kaszubowski i Pawe³ Nawara - Qadrans (Magazyn kulturalny)
Qadrans


Los Navarros - Si Tu Me Dices Ven (Lodo) Tomasz Kaszubowski Pawe³ Nawara Adam Tkaczyk
Si Tu Me Dices Ven


Los Navarros - Fiesta Latina (Tomasz Kaszubowski Pawe³ Nawara Adam Tkaczyk)
Fiesta Latina


Wywiad z Paw³em Nawar¹ i Tomaszem Kaszubowskim, udzielony dla Programu II Polskiego Radia
Wywiad

Repertuar

Repertuar solowy Tomasza Kaszubowskiego obejmuje: dawną muzykę hiszpańską i polską (Narvaez, Milan, Długoraj, Sanz), muzykę J. S. Bacha, muzykę okresu klasycznego i romantyzmu (preludia, mazurki Tarregi i Chopina, transkrypcje dzieł Albeniza oraz kompozycje Sora, Diabellego, Giulianiego i Arcasa). Muzyk wykonuje utwory XX i XXI wieku (Lobos, Brouwer, Z. Słowik, kompozycje własne) oraz muzykę latynoamerykańską opartą na tradycyjnych rytmach krajów Ameryki Łacińskiej. Ma w repertuarze koncert na gitarę i orkiestrę. Jest to "Petit concert de societe" w tonacji E - moll Ferdinanda Carullego.

Duet gitarowy Kaszubowski - Nawara ma w repertuarze dwa programy. Na pierwszy z nich składa się muzyka tradycyjna Ameryki Południowej jak i utwory słynnych latynoskich kompozytorów, takich jak: J. Cardoso, A. Piazzolla, A. Lauro, M. Ponce, R. Pignoni, E. Falu. Wspólnym mianownikiem tego programu jest ludowa inspiracja, czego przejawem jest charakterystyczna melodyka i rytmika realizowana uderzeniami rasgueado. Drugi program to europejska muzyka dawna okresu renesansu i baroku (G. Sanz, J. Dowland), kompozycje anonimowe.
Carmen Azuar pieśniarka i aktorka hiszpańska na stałe mieszkająca w Polsce, wykonuje obecnie wraz z Tomaszem Kaszubowskim dwa programy: hiszpański i latynoamerykański. Występ wzbogacony jest o polskie tłumaczenia tekstów i prezentacje multimedialne. Od 2017 jest w sprzedaży pierwsza płyta tego duetu wydana przez Kameleon Records.

Trio Los Navarros na koncertach prezentuje tradycyjne pieśni Ameryki Południowej oraz znane latynoskie przeboje (Cancion del Mariachi, La Bamba, Guantanamera, piosenka z filmu Don Juan de Marco). Jego skład to: Adam Tkaczyk (śpiew i gitara), Paweł Nawara (gitara, śpiew, charango) i Tomasz Kaszubowski (gitara). Muzycy mają również do zaprezentowania program świąteczny, na który składają kolędy polskie i latynoskie w wersjach śpiewanych lub instrumentalnych. Ponadto występ może zostać wzbogacony o recytacje poezji o tematyce bożonarodzeniowej w aktorskim wykonaniu Adama Tkaczyka. Przygotowany jest już program z pianistą Michałem Kaszubowskim, który obejmuje muzykę klasyczną m.in. F. Carullego koncert gitarowy e - moll "Petit concert de societe" (części: allegro, largo, allegro) i pieśni F. Chopina w opracowaniu na gitarę i fortepian oraz muzykę latynoską (tanga z różnych krajów) i rozrywkową. Ostatnio wraz z wokalistą Łukaszem Juszkiewiczem (znanym z "The Voice of Poland") wykonujemy program na który składają się pieśni patriotyczne i wojskowe oraz muzyka instrumentalna wybitnych polskich kompozytorów.
Aktualno¶ci
Biografia
Repertuar
P³yty
Tu Gra³em
Z Nimi Gra³em
Linki
Kontakt
Ekspansja