Limena – (Kobieta z Limy) - demo w wykonaniu Carmen Azuar i Tomasza Kaszubowskiego
Limena


Son de la loma - (Pochodzą ze Wzgórz)- demo w wykonaniu Carmen Azuar i Tomasza Kaszubowskiego
Son de la loma


Teledysk - duet gitarowy Tomasz Kaszubowski, Pawe³ Nawara
Teledysk


Konert - Tomasz Kaszubowski i Pawe³ Nawara Duet Gitarowy
Koncert


Tomasz Kaszubowski i Pawe³ Nawara - Qadrans (Magazyn kulturalny)
Qadrans


Los Navarros - Si Tu Me Dices Ven (Lodo) Tomasz Kaszubowski Pawe³ Nawara Adam Tkaczyk
Si Tu Me Dices Ven


Los Navarros - Fiesta Latina (Tomasz Kaszubowski Pawe³ Nawara Adam Tkaczyk)
Fiesta Latina


Wywiad z Paw³em Nawar¹ i Tomaszem Kaszubowskim, udzielony dla Programu II Polskiego Radia
Wywiad

Repertuar

Repertuar solowy Tomasza Kaszubowskiego obejmuje: dawną muzykę hiszpańską i polską (Narvaez, Milan, Długoraj, Sanz), muzykę J. S. Bacha, muzykę okresu klasycznego i romantyzmu (preludia, mazurki Tarregi i Chopina, transkrypcje dzieł Albeniza oraz kompozycje Sora, Diabellego, Giulianiego i Arcasa). Muzyk wykonuje utwory XX wieku (Lobos, Brouwer, kompozycje własne) oraz muzykę latynoamerykańską opartą na tradycyjnych rytmach krajów Ameryki Łacińskiej. Ma w repertuarze koncert na gitarę i orkiestrę. Jest to "Petit concert de societe" w tonacji E - moll Ferdinanda Carullego.

Duet gitarowy Kaszubowski - Nawara ma w repertuarze dwa programy. Na pierwszy z nich składa się muzyka tradycyjna Ameryki Południowej jak i utwory słynnych latynoskich kompozytorów, takich jak: J. Cardoso, A. Piazzolla, A. Lauro, M. Ponce, R. Pignoni, E. Falu. Wspólnym mianownikiem tego programu jest ludowa inspiracja, czego przejawem jest charakterystyczna melodyka i rytmika realizowana uderzeniami rasgueado. Drugi program to europejska muzyka dawna okresu renesansu i baroku (G. Sanz, J. Dowland), kompozycje anonimowe.
Carmen Azuar pieśniarka i aktorka hiszpańska na stałe mieszkająca w Polsce, wykonuje obecnie wraz z Tomaszem Kaszubowskim dwa programy: hiszpański i latynoamerykański. Występ wzbogacony jest o polskie tłumaczenia tekstów i prezentacje multimedialne. Obecnie jest w przygotowaniu pierwsza płyta tego duetu. Jej wydanie planowane jest na 2017 rok.

Trio Los Navarros na koncertach prezentuje tradycyjne pieśni Ameryki Południowej oraz znane latynoskie przeboje (Cancion del Mariachi, La Bamba, Guantanamera, piosenka z filmu Don Juan de Marco). Jego skład to: Adam Tkaczyk (śpiew i gitara), Paweł Nawara (gitara, śpiew, charango) i Tomasz Kaszubowski (gitara). Muzycy mają również do zaprezentowania program świąteczny, na który składają kolędy polskie i latynoskie w wersjach śpiewanych lub instrumentalnych. Ponadto występ może zostać wzbogacony o recytacje poezji o tematyce bożonarodzeniowej w aktorskim wykonaniu Adama Tkaczyka. Przygotowany jest już program z pianistą Michałem Kaszubowskim, który obejmuje muzykę klasyczną m.in. F. Carullego koncert gitarowy e - moll "Petit concert de societe" (części: allegro, largo, allegro) i pieśni F. Chopina w opracowaniu na gitarę i fortepian oraz muzykę latynoską (tanga z różnych krajów) i rozrywkową. Ostatnio wraz z wokalistą Łukaszem Juszkiewiczem (znanym z "The Voice of Poland") wykonujemy program na który składają się pieśni patriotyczne i wojskowe oraz muzyka instrumentalna wybitnych polskich kompozytorów.
Aktualno¶ci
Biografia
Repertuar
P³yty
Tu Gra³em
Z Nimi Gra³em
Linki
Kontakt
Ekspansja